Ředitel Proglasu Martin Holík dnes požehnal základní kámen nových prostor rádia

Ředitel Proglasu Martin Holík dnes požehnal základní kámen nových prostor rádia

Přesně dva měsíce a tři dny zbývají do plánovaného prvního vysílání z nových brněnských prostor Radia Proglas. V objektu na Olomoucké 7 se rozjely nezbytné stavební a další přípravné práce. Ředitel Martin Holík dnes požehnal základní kámen budoucího sídla stanice – dar ze Svatého Hostýna.

Poslechněte si reportáž z místa:

 

Brněnská centrála jubilujícího Radia Proglas se přesouvá z Barvičovy ulice v Masarykově čtvrti, objektu Biskupského gymnázia, na Olomouckou. Nedaleko centra města vznikají nová moderní studia, koncertní prostor i rozhlasová kaple. „Začínáme úplně od nuly, není tu zatím nic připravené. Je a bude tu ještě veselo. To, jak to stihneme, rozhodnou spolu s koronavirovou situací ještě další faktory,“ poznamenal technik Proglasu Vladimír Kintr.

IMG_4098              Nové prostory Radia Proglas na ulici Olomoucké

Základní kámen objektu požehnal ředitel P. Martin Holík slovy: „Dej, ať dílo stavby slouží ke Tvé cti a chvále, a k našemu posvěcení a užitku zejména posluchačům, ale i dalším lidem.“ Zakladatel stanice očekává, že koncem listopadu bude na nové adrese většina pracovníků.

IMG_8473            Ředitel Martin Holík žehná základní kámen nových prostor

K přesunu svého hlavního zázemí a v souvislosti s prosincovým 25. výročím zahájení vysílání spustila stanice kampaň Rybu neutopíš! – Radio Proglas v novém. Výtěžek finanční sbírky je určen na výdaje spojené se stěhováním a úpravami nových prostor. Podle ekonomky Proglasu Pavlíny Janoškové se dosud podařilo vybrat čtvrtinu z celkové odhadované částky, za podporu DĚKUJEME!

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr č.2 d moll op.22 - Allegro con fuoco - Allegro moderato; Autor: Wieniawski Henryk; Dirigent: Wit Antoni; Sóla: Bizengaljev Marat - housle; Soubor: Polský národní rozhlasový symfonický orchestr Katowice
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony