Všimli jsme si: Průběh odluky církví od státu

Všimli jsme si: Průběh odluky církví od státu

Pořad v souvislostech


Debata: Průběh odluky církví od státu
Audioarchiv
7. února 2019 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Nejen v souvislosti s nedávným schválením zákona o zdanění církevních restitučních náhrad ve sněmovně otevřeme v pořadu Všimli jsme si téma majetkového vypořádání a odluky církví od státu. Tento pátek 8. února 2019 vysíláme od 9 hodin živě, připojit se můžete i vy!

Do studia přijdou poslanec Jiří Mihola (KDU-ČSL) a P. Pavel Kafka, který odpovídá za fond PULS na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze - jde o konkrétní formu reakce na požadavek samostatného financování církví po zastavení plateb od státu. Budeme také hovořit o službě církví ve společnosti a o tom, jak se uvnitř náboženských společností formuje odpovědnost za jejich hmotné zajištění. K živě vysílané debatě jsme připravili pohled právníka Jakuba Kříže, který vysvětluje, proč se u zmíněného zákona o zdanění finančních náhrad hovoří o možné neústavnosti této normy. Se sociologem Romanem Videm rozebereme, jak podle průzkumů vnímá veřejnost církve, případně samotné restituce. Dění kolem nich na politické scéně krátce okomentuje politolog Stanislav Balík.

Chcete-li se k páteční debatě připojit, můžete hostům adresovat svou otázku nebo uvést, jak sami vnímáte debatu o církevních restitucích. Pište na adresu zive@proglas.cz, SMS na číslo 775 132 132 nebo na profil Radia Proglas na Facebooku. Pořad opakujeme v sobotu 9.2. v 16.55 a v pondělí po půlnoci.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony