Všimli jsme si: Encyklika Laudato si vyšla česky

Všimli jsme si: Encyklika Laudato si vyšla česky
10. září 2015 Všimli jsme si, Události Autor: Filip Breindl

Laudato si ´- encyklika o péči o společný domov, kterou papež František vydal v červnu – vychází v českém překladu, mezi tuzemské čtenáře ho uvádí nakladatelství sester Paulínek. Téma pro aktuální pořad Všimli jsme si, který vysíláme tento pátek 11. září 2015 od 16 hodin (repríza v sobotu v 11.05).

Výtisk v symbolické zelené barvě má přes 150 stran. Text se zabývá širšími souvislostmi ekologie a poukazuje na problémy jak v péči o životní prostředí, tak i v soužití lidí – hovoří například o hospodaření s pitnou vodou, globálním oteplování, ale také společenské nerovnosti, chudobě či vzdělání.

Uslyšíte například odborníka na sociální nauku církve Petra Šticu, zazní, jaký zájem je na českém knižním trhu zájem o publikace spojené s papežem Františkem a představíme také cyklus, který od podzimu k encyklice Laudato si na Proglasu chystáme. Na představení českého překladu jsme zaznamenali slova paulínky Anny Mátikové a reakci dlouholetého vedoucího ekologické sekce České křesťanské akademie Jiřího Nečase, který se hlásí k evangelické církvi. Redaktor Proglasu Petr Pospíšil představí chystaný cyklus o encyklice, který začneme vysílat na podzim.

Do páteční premiéry pořadu můžete přispět i vy - ptáme se, zda se zajímáte o ekologii, jak vnímáte péči o životní prostředí či zda se chystáte přečíst si encykliku. Své SMS zprávy pište na číslo 775 132 132, v průběhu pořadu se z nich bude číst.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony