Všimli jsme si: Do kostela s vodicím psem

Všimli jsme si: Do kostela s vodicím psem

Pořad v souvislostech


Předčasně narozené děti
Audioarchiv
5. února 2020 Všimli jsme si Autor: Jana Kuklová

Hostem prvního únorového pořadu Všimli jsme si bude zakladatel brněnské Školy pro výcvik vodicích psů Milan Dvořák a jeho kolegyně Lenka Pláteníková. 

Společně s nimi se ohlédneme za dvacetiletou historií druhého nejstaršího výcvikového centra vodicích psů v České republice. Mluvit ale budeme třeba i o tom, jaké bariéry v životě nevidomého člověka pomáhá odstraňovat právě vodicí pes a proč je ve výcviku důležitá pečovatelská rodina. 

Debatu doprovodí rozhovor s nevidomým programátorem Romanem Kabelkou, který prozradí, jaké to je vydat se s psím pomocníkem na bohoslužbu. A evangelická farářka Alexandra Jakobea povypráví, proč se rozhodla stát jedním z pečovatelů budoucích vodicích psů a jak se tato činnost slučuje s jejím povoláním.

Kromě vodicích psů samotných budeme mluvit také o projektu Veď mě ve tmě a o tom, jak sociální geografové chtějí porozumět orientaci nevidomých chodců v městském prostoru.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  1 e-moll pro flétnu a kytaru - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony