Psychohygieně tzv. sendvičů se věnuje projekt i nový workshop

Psychohygieně tzv. sendvičů se věnuje projekt i nový workshop
18. února 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Dnešní společnost se vyznačuje tím, že se lidé dožívají vyššího věku, ženy odkládají mateřství na pozdější dobu, narůstá počet rodin s více dětmi a prodlužuje se délka odchodu do starobního důchodu. Důsledkem těchto demografických jevů je tzv. Sendvičová generace, které se věnuje projekt brněnského Centra pro rodinu a sociální péči.

"Problematiku tzv. sendvičové generace vnímáme jako jednu ze zásadních společenských otázek dnešní doby. Jsou to lidé, kteří se kromě vlastní rodiny s dětmi starají také o své staré rodiče nebo rodiče partnera či partnerky. Často při tom chodí do zaměstnání a mají řadu dalších povinností. Zvládat dlouhodobě toto zatížení je velmi náročné a obtížné. Vzniká vysoké riziko rozvoje psychických onemocnění, zdravotních potíží, sociální exkluze anebo partnerských problémů," řekla Proglasu pracovnice Skupinové aktivizační služby pro seniory Ivana Fraňková a dodala, že záměrem projektu, který podpořil Magistrát města Brna, je těmto jevům předcházet. Nabízí také možnosti, jak komplikovanou rodinnou situaci řešit, a místa, kam je možné se obrátit o pomoc.

V této souvislosti vznikl i specializovaný web www.sendvicovagenerace.cz a na první březnovou středu se chystá specializovaný workshop, který se mimo jiné zaměří na psychohygienu pečujících. Podrobnosti jsou k dispozici na zmíněném webu nebo v následujícím záznamu vysílání. 

foto: pixabay

NyníPísně
Píseň: Já ji měl rád (2017); Interpret: Malina Brothers, Malina Luboš; Album: Malina Brothers & García Kateřina
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud