Psychohygieně tzv. sendvičů se věnuje projekt i nový workshop

Psychohygieně tzv. sendvičů se věnuje projekt i nový workshop
18. února 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Dnešní společnost se vyznačuje tím, že se lidé dožívají vyššího věku, ženy odkládají mateřství na pozdější dobu, narůstá počet rodin s více dětmi a prodlužuje se délka odchodu do starobního důchodu. Důsledkem těchto demografických jevů je tzv. Sendvičová generace, které se věnuje projekt brněnského Centra pro rodinu a sociální péči.

"Problematiku tzv. sendvičové generace vnímáme jako jednu ze zásadních společenských otázek dnešní doby. Jsou to lidé, kteří se kromě vlastní rodiny s dětmi starají také o své staré rodiče nebo rodiče partnera či partnerky. Často při tom chodí do zaměstnání a mají řadu dalších povinností. Zvládat dlouhodobě toto zatížení je velmi náročné a obtížné. Vzniká vysoké riziko rozvoje psychických onemocnění, zdravotních potíží, sociální exkluze anebo partnerských problémů," řekla Proglasu pracovnice Skupinové aktivizační služby pro seniory Ivana Fraňková a dodala, že záměrem projektu, který podpořil Magistrát města Brna, je těmto jevům předcházet. Nabízí také možnosti, jak komplikovanou rodinnou situaci řešit, a místa, kam je možné se obrátit o pomoc.

V této souvislosti vznikl i specializovaný web www.sendvicovagenerace.cz a na první březnovou středu se chystá specializovaný workshop, který se mimo jiné zaměří na psychohygienu pečujících. Podrobnosti jsou k dispozici na zmíněném webu nebo v následujícím záznamu vysílání. 

foto: pixabay

NyníKomorní hudba
Skladba: Smyčcový kvartet Es-dur op. 16 č. 2 - Allegro non troppo, Andantino con variazioni, Minuetto; Autor: Vranický Pavel; Soubor: Stamicovo kvarteto
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony