Praha hostí středoevropské setkání skautů

Praha hostí středoevropské setkání skautů
2. srpna 2022 Události Autor: Lucie Švestková

V pražské Stromovce a areálu Výstaviště dnes začíná mezinárodní skautské setkání zemí visegrádské čtyřky - Středoevropské jamboree. Účastní se ho tisícovka mladých ve věku 14 až 17 let, o provoz se stará 250 dobrovolníků.

Vedle Česka, Slovenska, Polska a Maďarska vyslali své zástupce také skauti z Rakouska, Rumunska, Španělska nebo Ukrajiny.

Setkání nese název Iris podle bohyně Duhy z řecké mytologie. „Pořadatelé tento název zvolili proto, aby odkázali k pestrosti, kterou chtějí účastníkům nabídnout. Hlavně jde o pestrost programu a možnost vyzkoušet si různé aktivity a zakusit rozličné druhy zážitků,“ vysvětlila Proglasu mluvčí Junáka Barbora Trojak. Skauti se během setkání budou pohybovat především na území Prahy 7, hlavně Stromovky a Výstaviště. Budou vyrážet i na výlety a poznávat českou metropoli. 11. srpna setkání vyvrcholí průvodem z Výstaviště na Letnou, kde bude k vidění celá tisícovka účastníků. Na programu mají také pomoc místním. „Snažíme se městu do určité míry vrátit podporu a vynahradit, že je tou akcí nějakým způsobem omezujeme. Takže tři dny po sobě budou skauti pomáhat především v ulicích Prahy 7. Každý den si zhruba 300 účastníků vyzkouší službu tam, kde zrovna městská část potřebuje,“ příblížila Barbora Trojak.