Použité aktovky z Česka pomůžou v Malawi

Použité aktovky pomůžou v Malawi
15. února 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Desítky dětí v Čechách i na Moravě se v současné době zapojují do tzv. Batůžkového projektu, kterým chtějí pomoci svým chudším vrstevníkům v Africe a Asii. Sběr již nepoužívaných ale funkčních aktovek organizuje společnost Mary´s Meals.

Batůžkový projekt je podpůrnou aktivitou Mary´s Meals. Jejím cílem je primárně zachraňovat životy tím, že jim zajistíme alespoň jedno teplé jídlo denně. Jídlo podáváme záměrně ve školách, aby tam děti přišly a současně získaly vzdělání a naději na lepší život,“ vysvětlil Proglasu záměr organizace předseda její správní rady Marián Janov. K tomu, aby děti vůbec mohly do školy přijít, potřebují školní potřeby. „Batůžkový projekt stojí na myšlence využití aktovek, které jsou sice funkční, ale děti je již nepoužívají. Jsou to baťůžky, které stojí někde v koutě, třeba protože motiv není tak atraktivní, ale mají svou funkční hodnotu. O ně máme zájem,“ popsal předseda Janov. Batůžky je však potřeba ještě naplnit základními psacími potřebami i oblečením.

V rámci akce na konci ledna doputovalo 370 batůžků do Vídně, odkud míří k žákům do africké Malawi. Zapojila se Školní družina Štěpánov nad Svratkou, Školní družina Prosetín, Farnost Olešnice, Farnost Nový Jičín, MŠ Loučka u Nového Jičína, ZŠ Kuřim, ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně, ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně - Svibici, ZŠ Hrádek, ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Hrádku, ZŠ Moravičany. Sbírky probíhají během celého roku také v dalších místech ČR, např. v Cyrilometodějské církevní základní škole v Brně a dalších. Bližší informace je možné získat na webové stránce, facebooku nebo emailu: marysmeals@seznam. cz.

foto: FB Batůžkový projekt pro školy

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony