Olomoucká charita odeslala Kontejner pro Zambii

Olomoucká charita odeslala Kontejner pro Zambii
6. prosince 2018 Události Autor: Hana Strašáková

Arcidiecézní charita Olomouc dnes vypravila kontejner pro jihoafrickou Zambii, který zaplnili ve veřejné sbírce lidé z celé republiky oblečením a dalšími dary.

"Věci z kontejneru budou používat především chlapci a dívky ve školícím centru, kde se naučí šít a farmařit. Díky novým dovednostem se o sebe budou umět postarat. Výuka řemesel navíc pomůže řešit problémy s předčasnými sňatky a užíváním drog, které jsou typické u dětí a mladých v chudých oblastech Afriky," uvedla spolupracovnice ACHO Kateřina Janečková, která prožila více než měsíc v zambijské Chiparambě.

Zásilka obsahuje přes půl tuny oděvů, téměř půl tuny látek a desítky šicích strojů, berlí či nábytku a zemědělských strojů. Za sbírkou s názvem Kontejner pro Zambii stojí také třináct dobrovolníků, kteří strávili přes 140 hodin tříděním, čištěním a opravou všech potřebných věcí. "Pak jsme mohli začít paletovat, což nám zabralo další tři dny práce. S paletováním nám pomáhali dobrovolníci profesionálové, kteří dokázali na jedinou paletu vtěsnat i 20 školních lavic spolu s obuví, hračkami i konvemi," uvedl vedoucí humanitárního oddělení ACHO Martin Zamazal. Připravených 19 palet naložili pracovníci do zakoupeného vysokoobjemového kontejneru, který tahačem odeslali do přístavu a poté lodí do Afriky. "Vedle materiálu zůstane v Chiparambě partnerům i kontejner, který bude sloužit jako uzamykatelný sklad," dodal Zamazal.

Je to druhý kontejner s materiální sbírkou, který Arcidiecézní charita vysílá do rozvojové země. Loni v listopadu vyslala kontejner na Haiti. V téměř jedenáctitunové zásilce byly desítky šicích strojů, ale i školní pomůcky, nábytek či oblečení.

NyníHudební siesta
Skladba: Jubilate - Sláva buď Otci; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Preston Simon; Sóla: Kirkby Emma, Nelson Judite, Brett Charles, Elliot Paul, Covey Rogers,Thomas David - zpěv; Soubor: Sbor katedrály v Oxfordu, The academy of ancient music
12:56Střípek poezie
13:00Hudební siesta - 2. část
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:30Třikrát z Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony