Poutníci se v Šaštíně vydali na adventní pouť

V Šaštíně zahájili poutníci adventní pouť na Velehrad
5. prosince 2019 Události, Advent Autor: Jana Kuklová

Zklidnit se a ztišit se před příchodem Vánoc je cílem adventní pouti, kterou dnes zahájilo 20 poutníků v bazilice Sedmibolesnej Panny Marie v Šaštíně na Slovensku. 

Během čtyř dnů doputuje poutnická skupinka po evropské kulturní stezce svatého Cyrila a Metoděje až na Velehrad, kde mší svatou ukončí své 110 kilometrů dlouhé putování. Organizátor pouti Petr Hirsch tradici adventní pouti zahájil už v roce 2017, kdy se na cestu ze Šaštína na Velehrad vydal s pěti dalšími poutníky. “Chůze je výborný způsob, jak se naladit na vánoční ztišení. Pro mnohé je to ale nepředstavitelné, protože se putuje od května do října. Lidé si neumí představit, že by šli několik dní mrazem. Ale jde to, i když to má svá omezení. Nedá se třeba sedět na trávě nebo jen tak lelkovat,”říká přímo z prvního dne putování Petr Hirsch.

Navzdory zimnímu období si Petr Hirsch [Hirš] také pochvaloval aktuální počasí: “I když je zataženo, počasí je zatím velmi příjemné. Teplota se pohybuje kolem nuly. nefouká. Podmínky jsou příznivé. Horší by bylo, kdyby byla cesta rozbahněná a kdyby pršelo. Potom by naše pouť byla dost náročná.”

foto:cirkev.cz

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony