Potravinová sbírka se letos uskuteční v omezených podmínkách

Potravinová sbírka se letos uskuteční v omezených podmínkách
21. října 2020 Události Autor: Jana Kuklová

České potravinové banky očekávají, že je v nadcházejících zimních měsících požádá o pomoc kolem sto dvaceti tisíc lidí. To by bylo o dvacet procent více než loňskou zimu. Ve vysílání Proglasu to uvedla ředitelka  České federace potravinových bank Veronika Láchová. 

Potravinové banky se dlouhodobě především potýkají s nedostatkem trvanlivých potravin, kterým ještě nevypršela doba spotřeby. Prošlé potraviny totiž nemohou nabízet rodinám s dětmi, které tvoří velkou část jejich klientů. 

Lidé mohou potravinovým bankám pomoci od 16. listopadu prostřednictvím potravinové sbírky v internetových obchodech. 21. listopadu by se pak měla uskutečnit klasická sbírka v kamenných prodejnách. “Nyní se připravujeme na to, že kvůli pandemii koronaviru budeme u letošní potravinové sbírky muset přistoupit k určitým omezením,” vysvětluje ředitelka federace potravinových bank Veronika Láchová a dodává: “V tuto chvíli výrazně snižujeme počet dobrovolníků, kteří budou s průběhem sbírky pomáhat. V minulosti bylo ve velkém obchodě i třicet dobrovolníků, letos to bude mnohem menší počet. Je to ale škoda, protože komunikace se zákazníky, ktreří se rozhodnou v potravinové sbírce přispět, je klíčovým aspektem této akce.”