Pořady tvořené s posluchači mají větší účinek, zaznělo na Konferenci evropských křesťanských rádií

11. října 2018 Události Autor: Hana Kašpárková

V Lisabonu pokračuje Konference evropských křesťanských rádií. Hostitelem letošního ročníku je Radio Renasenca, které v tomto roce slaví 75 let působení. Setkání se účastní také členové Radia Proglas, kteří si zde spolu s dalšími dvaceti účastníky z více než 650 evropských rádií vyměňují zkušenosti s proměnou rozhlasového vysílání, způsobenou dynamickým rozvojem digitálních technologií.

První část setkání byla věnována práci s novými médii a sociálními sítěmi. Každý národ představil také různé projekty a iniciativy svých rádií. „Například Slováci představili, jak vnášejí větší klid a soulad do soužití Slováků a Romů tak, aby romská populace měla  na těch programech maximální účast. Italové mluvili o tom, jak se zapojili do boje proti šikaně. Navzájem se ptáme, jaké jsou výsledky a co nás k tomu vedlo, takže letos jsme to pojali opravdu prakticky,“ popsal šéfredaktor Proglasu a zároveň ředitel Konference evropských křesťanských rádií Pavel Mikšů.

Na mezinárodní úrovni se pak podle delegátů Proglasu ukazuje, že pořady vytvářené nejen pro posluchače, ale i s nimi – tak, aby měli ve vysílání větší prostor – mají větší účinek a výsledky. „V tomto duchu Proglas přistupuje například k pořadu pro děti Barvínek,“ řekl Mikšů.

Dnes se účastníci konference seznámili s fungováním hostitelského Radia Renasenca. „Je to velké centrum se čtyřmi vysílacími kanály, s televizí a multimediálním rozhraním. Protože je výrazně větší než Proglas, ne vše půjde převzít, určitě z toho ale nějaké konkrétní inspirace pro náš provoz budou,“ dodal zástupce našeho rádia.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony