Konference evropských křesťanských rádií dnes začíná v Lisabonu

Konference evropských křesťanských rádií dnes začíná v Lisabonu

V Lisabonu dnes začíná Konference evropských křesťanských rádií. Účastní se jí také členové Radia Proglas včetně šéfredaktora a zároveň ředitele Konference evropských křesťanských rádií Pavla Mikšů.

Hostitelem letošního ročníku je Radio Renasenca, které v tomto roce slaví 75 let působení. Setkání se kromě šéfredaktora účastní také hudební redaktor Milan Tesař a redaktorka Sabina Hauserová. Spolu s dalšími dvaceti účastníky, kteří zastupují více než 650 evropských rádií, si zde budou vyměňovat zkušenosti s proměnou rozhlasového vysílání způsobenou dynamickým rozvojem digitálních technologií.

Redaktorka Sabina Hauserová na konferenci představí sociální sítě Rádia Proglas. O sociálních médiích Proglasu řekla: "Myslím, že v dnešní době je propojení činnosti rádia se sociálními sítěmi nezbytné. Nicméně naše rádio si to neklade jako prioritu, obsah vážeme spíše k našemu vysílání a nevytváříme příliš mnoho obsahu jen pro sociální sítě," vysvětluje Sabina Hauserová a jmenuje novinky, které představí i na konferenci křesťanských rádií: "Nově od léta máme Instagram, takže se snažíme ho nějak rozvíjet. Plánujeme také Twitter, který bychom rádi propojili se zpravodajstvím. Pokračujeme také na Facebooku, kde přinášíme jak programové tipy, tak aktuální zpravodajství a výročí v rubrice Dnešek v kalendáři."

 

Setkání evropských křesťanských rádií potrvá do pátku, zazní zde také příspěvek jednoho z vedoucích pracovníků Radia Vatikán týkající se fungování Sekretariátu pro komunikaci. Hostiteli příštího setkání se stanou kolegové ze slovenského Rádia Lumen.

NyníRanní magazín
Píseň: Spěchám za vítězstvím (2006); Interpret: Zlínská schola II; Album: Zlínská schola II: Bohu chválu vzdej
06:45Ranní zíváček
07:00Zprávy ČRo Dvojka
07:05Písně
07:15Pozvánky
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony