Pojď a uvidíš: Papežův text o médiích vyzývá k sledování dění na vlastní oči

Pojď a uvidíš: Papežův text o médiích vyzývá k sledování dění na vlastní oči
23. ledna 2021 Události Autor: Filip Breindl

"Všichni jsme povoláni, abychom byli svědky pravdy: jít, vidět a sdílet." Tato slova stojí v dnes zveřejněném poselství papeže Františka k letošnímu světovému dni modliteb za sdělovací prostředky. Ten připadá na 7. velikonoční neděli (letos 16. května), k vydání textu došlo u příležitosti zítřejší památky svatého Františka Saleského, patrona novinářů.

Poselství zmiňuje spojení "pojďte a uvidíte", kterým Kristus reagoval na zvědavost svých učedníků. Upozorňuje na rizika nekritického přejímání informací, které nevycházejí z osobního svědectví, a hodnotu žurnalistiky spatřuje právě v touze a odvaze jít k události. Součástí dokumentu je modlitba s prosbou naučit se věnovat pozornost podstatnému, neposuzovat věci příliš rychle, umět jít tam, kam se jiným nechce. Podtitul poselství zní "komunikace při setkání s lidmi tam, kde jsou a s takovými, jací jsou".

V souvislosti se Světovým dnem modliteb za sdělovací prostředky uspořádají i letos tvůrci médií v rukou křesťanů společnou pouť, a to v sobotu 15. května 2021. Podrobnosti budeme zveřejňovat ve vysílání Proglasu, na webu i sociálních sítích.

foto: Bernard Ondřej Mléčka, Člověk a víra

NyníPísně
Píseň: Na křídlech koní (On The Wings Of Horses) (2020); Interpret: Druhá tráva; Album: Křesťan Robert & Druhá tráva: Díl první
23:10Duchovní hudba
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony