Nuncius na pouti křesťanských médií: Bylo vám svěřeno poslání

Nuncius na pouti křesťanských médií: Bylo vám svěřeno poslání

Zástupci z křesťanských médií se dnes setkali na společné pouti. Bohoslužbě v pražském kostele Panny Marie Sněžné předsedal apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Připomněl jim také slova papeže Františka o tom, že novináři jsou povoláni sdílet a hlásat největší příběh všech dob – příběh Boží lásky. 

"Příběhy ovlivňují naše životy," řekl během kázání Balvo a pokračoval: „Často se podle příběhů rozhodujeme, utváří naše přesvědčení a chování. Mohou nám také pomoci v pochopení, kdo jsme,“ řekl apoštolský nuncius novinářům z Radia Proglas, Katolického týdeníku, TV Noe a dalších křesťanských médií. 

„Potřebujeme být ale také obezřetní – ne každý příběh je nezbytně dobrý,“ varovalCharles Daniel Balvo přítomné Balvo: „Potřebujeme proto odvahu, trpělivost a umění rozlišit dobrý příběh od zlého.“ Připomněl, že také zvěstování evangelia je předávání příběhů z generace na generaci. Svatý Otec podle Balva poznamenává, že Kristus příběh není odkazem na minulost - je to náš, stále aktuální příběh: „Příběh Ježíše je příběhem, který volá po tom, aby byl sdílen, vyprávěn a proměňován v život v každé době a v každém jazyce,“ říká nuncius: „A to je skutečný důvod, proč jsme zde shromáždění. Bylo nám totiž svěřeno poslání. Jsme povoláni hlásat a žít největší příběh všech dob – příběh Boží lásky projevené ke všem lidem. Lásky projevené v osobě Ježíše Krista,“ uzavřel Balvo. 

Pouť se konala při příležitosti zítřejšího Světové dne sdělovacích prostředků. Poselství papeže Františka k tomuto dni si budete moci poslechnout zde.

Pouť křesťanských médiíPřítomni byli zástupci z mnoha křesťanských médií v ČR. Na fotce ředitel Proglasu o. Martin Holík

NyníHudební siesta
Skladba: Orchestrální suita Le Temple de la Gloire - Gavottes et Musette; Autor: Rameau Jean-Philippe; Dirigent: McGegan Nicholas; Soubor: Barokní filharmonický orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony