Papeže léčí fotbalový specialista z Madridu

Papeže léčí fotbalový specialista z Madridu
24. listopadu 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Vatikán angažoval hlavního lékaře madridského fotbalového týmu do týmu specialistů, kteří mají pomoci léčit problémy s kolenem papeže Františka. José María Villalón, specialista na sportovní medicínu a hlavní lékař fotbalového týmu Atlético de Madrid, popsal tento týden v rozhlasovém rozhovoru papeže jako „velmi milého, ale tvrdohlavého pacienta v tom smyslu, že mu musí nabízet konzervativnější zákroky, aby s nimi souhlasil“. Lékař také pro radio COPE Španělské biskupské konference uvedl, že papežův problém s kolenem postihl i některé další klouby. 

Villalón dále uvedl, že při první komunikaci s hlavou katolické církve byl zpočátku „nervózní“, ale sblížili se, protože papež má rád fotbal. František, podle agentury ACN, již dříve vyjádřil svou náklonnost k útočníkovi Atlética de Madrid Ángelu Correovi, argentinskému fotbalistovi, který hrával za fotbalový klub San Lorenzo v Buenos Aires. Ten se nedávno připojil k argentinské fotbalové reprezentaci na mistrovství světa ve fotbale v Kataru, kde Argentina 22. listopadu utrpěla porážku v zápase se Saúdskou Arábií. Další zápasy má naplánované na tuto sobotu, kdy bude hrát s Mexikem, a na středu 30. 11., kdy se Argentina utká s Polskem. 

Při včerejší generální audienci papež vyjádřil naději, že mezinárodní fotbalová soutěž podpoří bratrství a mír: „Chtěl bych pozdravit hráče, fanoušky a diváky, kteří sledují z různých kontinentů mistrovství světa, které se hraje v Kataru. Kéž je tato důležitá událost příležitostí k setkání a harmonii mezi národy.“

Svatý otec, kterému bude příští měsíc 86 let, od května střídavě používá invalidní vozík a hůl. Začátkem tohoto měsíce se během letu do Bahrajnu novinářům svěřil, že pociťuje „velké bolesti“. Papež František již dříve zrušil veřejná vystoupení a cesty kvůli problémům s kolenem, včetně plánované červencové cesty do Afriky.

Zdroj: CNA, Vatican News