Sport může být i poděkováním za službu u oltáře

Sport může být i poděkováním za službu u oltáře
29. září 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Ministranti ze Salesiánského klubu mládeže v Prostějově a z farností Cholina a Hovězí vyhráli ve svých kategoriích jubilejní 10. ročník florbalového turnaje o Svatováclavský pohár. V Olomouci ho včera organizoval spolek Ministranti ADO. O podrobnostech na Proglasu hovořil předseda spolku P. Jiří Kupka.

Přes dvě stovky ministrantů byly rozděleny do tří věkových kategorií: starší kategorie (14–20 let), střední kategorie (10–13 let), nejmladší kategorie (6–9 let) a zápasy se odehrály  podle předem určeného rozlosování na základě počtu týmů v jednotlivých kategoriích v počtu 3 + 1 na hřišti.

„Myslím si, že to byly výkony skutečně hodné profesionálů,“ zhodnotil P. Kupka turnaj odkazující na sv. Václava, který je nejen národním patronem, ale také patronem olomoucké arcidiecéze, místní katedrály a rovněž i patronem tamních ministrantů, kteří si jej před několika lety sami zvolili. Jakmile dopadne předtím bohoslužba na výbornou, tak se určitě zápas také vydaří,“ svěřil se se zkušeností P. Kupka a dodal, že organizaci turnaje vnímá i jako poděkování ministrantům za jejich službu a za to, jak přistupují k tomu největšímu tajemství, tj. slavení liturgie.

Celý rozhovor je možné si poslechnout zde:

 

Fotreportáž z turnaje je k dispozici na webu Člověk a víra.

NyníPísně
Píseň: Storočná láska (2019); Interpret: Haško Juraj; Album: Haško Juraj, Šrank Peter: Simultánky (CD 1)
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud