Papežova návštěva by přispěla k míru, reagoval jihokorejský biskup na pozvání Františka do KLDR

Severokorejský vůdce pozval papeže Františka, podle jihokorejského biskupa by návštěva znamenala obr
11. října 2018 Události Autor: Hana Kašpárková

Vůdce Severní Koreje Kim Čong Un poslal formální pozvání k návštěvě v Pchjongjangu papeži Františkovi. Protože KLDR nemá navázané diplomatické vztahy se Svatým stolcem, pozvánku předá jihokorejský prezident Mun Che In při plánované audienci u Svatého otce příští čtvrtek.

Svatý stolec mírové rozhovory mezi oběma státy poloostrova podporuje. Režim v KLDR však porušuje lidská práva, včetně práva na svobodu vyznání, což těžce doléhá na místní křesťany.

„Měl by Svatý otec návštěvu u severokorejského vůdce přijmout? Pomůže to situaci na poloostrově?“ Tyto dotazy směřoval během synodní tiskové konference jeden z novinářů jihokorejskému biskupovi Lazzaru You Heung-sikovi. „Bylo by skvělé, kdyby papež přijel do Pchjongjangu, ale je tu mnoho kroků, které je k tomu zapotřebí podniknout. Přijmout Kimovo pozvání znamená, že některé věci v Severní Koreji by se musely změnit. V KLDR nejsou například žádní kněží, takže přinejmenším by se muselo dospět k něčemu, jako je náboženská svoboda,“ řekl biskup Lazzara. Pokud papež do totalitní země přijede, bude to podle jeho slov obrovský krok dopředu pro mír na korejském poloostrově, a pro Severní Koreu a její vstup na mezinárodní scénu.

 

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony