Papež se setkal s hendikepovanými dětmi i s lidmi z ulice

Papež se setkal s hendikepovanými dětmi i s lidmi z ulice
14. září 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Papež František při návštěvě Slovenska zavítal také do centra Betlehem v Bratislavě, kde mezinárodní společenství Misionářek lásky provozuje středisko pro bezdomovce. 

„Papežova návštěva probíhala ve velmi příjemné atmosféře. Po jeho příjezdu se opět se ukázala jeho spontánnost, kdy se společně s přítomnými pomodlil Zdrávas Maria italsky. Modlitba tedy zazněla slovensky, italsky i latinsky najednou,“ přiblížila Proglasu reportérka rádia Lumen Lucia Pálešová, která se dostala přímo na místo, kde se soukromá návštěva konala. „Nejprve se papež František pozdravil s církevními představiteli, se sestrami Matky Terezy a s matkou představenou. Poté přednesl krátký projev, ve kterém poděkoval sestrám za jejich činnost, při které pomáhají chudým a lidem bez domova.“
Papež František měl přání, aby se v tomto centru mohl potkat také s dětmi. „Důvodem je fakt, že kdysi na tomto místě začínaly sestry prací s nejmenšími,“ vysvětlila Lucia Pálešová. Po promluvě vešel Svatý otec dovnitř a setkal se s lidmi, jimž centrum pomáhá. Poté vyšel ven a pozdravil se s rodinami, které přišly s hendikepovanými dětmi. 
„Svatý otec poukazuje na to, že by tyto děti neměly být vyloučeny ze společnosti. Spíše bychom je měli brát jako požehnání, protože mohou člověka něco naučit. A ve své promluvě poděkoval všem rodinám, které se starají o takovéto děti. Řekla bych, že to byl ten nejemotivnější zážitek celého setkání,“ řekla Proglasu reportérka rádia Lumen Lucia Pálešová.

zpracovala: Adéla Šimoníková
foto: Credit: TASR / TK KBS / Jaroslav Novák

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony