Do Zambie poputuje kontejner plný užitečných věcí

Do Zambie poputuje kontejner plný užitečných věcí
24. července 2018 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Obyvatelům zambijské vesnice Chiparamba pomůže zanedlouho kontejner plný zdravotnických a školních pomůcek, nábytku a nářadí. Do Zambie jej vypraví Arcidiecézní charita Olomouc, která materiální sbírku uspořádala.

 

Do východoafrické země poputují například šicí stroje pro dívky nebo zemědělské nářadí pro chlapce a řada vybavení potřebného do školy.  „Chceme vytvořit šicí dílnu a dílnu pro chlapce, aby se mladí mohli naučit řemeslu a mít náplň svého volného času. Chceme tím předejít různým negativním jevům, jako jsou například předčasné sňatky nebo užívání drog,“ řekla Proglasu Anna Borková, koordinátorka dobrovolníků, kteří v Olomouci Kontejner pro Zambii připravují. V těchto dnech Charita hledá další ochotné muže i ženy, kteří by mohli přispět pomocí. „Dobrovolníky hledáme a budeme za ně moc rádi, protože jsou pro nás důležití, hodně nám pomůžou. Teď právě sesbíraný materiál svážíme k nám do Olomouce, poté nastane čas dobrovolníků, kteří nám můžou pomoci s tříděním, čištěním … vlastně všechno co máme, musíme připravit, aby se to mohlo vydat do daleké Zambie. Dobrovolníci nepotřebují téměř nic, musí mít jen chuť pomoci,“ doplnila Borková.

Zájemci ochotní pomoci se zásilkou do Zambie najdou kontakt na internetových stránkách Arcidiecézní charity Olomouc. Organizace vítá pomoc dobrovolníků do konce srpna.

 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony