Od Ježíška je každý dárek darovaný z lásky, říká zakladatel iniciativy Náš Ježíšek

Od Ježíška je každý dárek darovaný z lásky, říká zakladatel iniciativy Náš Ježíšek
17. prosince 2020 Události, Advent Autor: Dominik Číž

Náš Ježíšek je název projektu, který si klade za cíl uchování českých křesťanských tradic Adventu a Vánoc. Jeho vznik podnítil Spolek pro tradiční Vánoce, respektive Děpold Czernín, který na Proglasu připomněl dlouhou historii pražského Jezulátka, která se rozšířila po celém světě. 

"Ježíšek samozřejmě není žádným šerpou nebo řidičem kamionu, jako je to u jiných vánočních symbolů," říká jeden ze zakladatelů Spolku pro tradiční Vánoce. "Ale proto, aby ty fyzické dárky pod stromečkem byly, jistě potřebuje nějaké pomocníky. A protože Ježíšek přišel na svět s poselstvím všemu lidstvu "Milujte se navzájem!" a dárky jsou o tom sdělení lásky a o obdarování, o předání radosti, tak se každý z nás, kdo hledá, čím by udělal radost svému bližnímu, stává tím Ježíškovým pomocníkem. A on pak do toho dárku, který je skutečně darován z lásky, vkládá tu svou podstatu, a tím se to stává dárkem od Ježíška".

Iniciativa Náš Ježíšek - Spolek pro tradiční Vánoce si bere za cíl návrat symbolické podoby Ježíška a ochranu tradic adventu a Vánoc v České republice. Je spolkem s otevřeným členstvím pro fyzické i právnické osoby, které chtějí přispět k návratu tradičních Vánoc s "naším Ježíškem" do veřejného prostoru. Více informací o spolku naleznete na jeho webové stránce.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony