Noc kostelů má svoji mobilní aplikaci

Noc kostelů má svoji mobilní aplikaci
12. května 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Letošní Noc kostelů přináší novinku v podobě aplikace pro mobilní telefony se systémem Android. 

Hlavní funkcí mobilní aplikace je vyhledávání nejbližších kostelů a modliteben podle GPS  polohy. Kromě toho je v přehledu zapojených míst také možné listovat podle okresu nebo kraje. Vybrané kostely si uživatel může následně uložit mezi oblíbené a vytvořit si tak vlastní program Noci kostelů. Po tiskovinách a webových stránkách tak lidé mají další možnost, jak získat informace o programu akce.

K vytvoření mobilní aplikace organizátory inspirovala současná epidemická situace: “Kvůli pandemii se zhoršilo jakékoliv plánování. V důsledku toho tak může ještě docházet ke změnám programu. Říkali jsme si proto, že mobilní aplikace lidem poskytuje přístup k těm nejaktuálnějším informacím. V tištěném letáčku toho totiž už moc nejde změnit, ale v mobilní aplikaci se dají informace neustále aktualizovat. Lidé se tak budou moci snadno dostat ke všem změnám, ke kterým případně v programu letos dojde,” Proglasu objasnila koordinátorka Noci kostelů z brněnské diecéze Anna Žáková.

Další vývoj a vylepšení mobilní aplikace mohou zájemci podpořit na webovém portálu Donator.cz.

Foto: archiv

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr A dur D 90 - Allegro; Autor: Tartini Giuseppe; Dirigent: Vashegyi György; Sóla: Paulik László - housle
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony