Někteří němečtí kněží odmítají odpírat požehnání stejnopohlavním párům

 Někteří němečtí kněží odmítají odpírat požehnání stejnopohlavním párům
11. května 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Katoličtí kněží ve 110 kostelích po celém Německu včera požehnali homosexuálním párům. Učinili tak v rámci iniciativy nazvané Láska vítězí, kterou chtěli protestovat proti oficiálnímu postoji katolické církve. Ten formulovala Kongregace pro nauku víry letos v březnu, kdy napsala, že kněží nemohou udělovat požehnání vztahům a partnerstvím, které "předpokládají sexuální aktivitu mimo manželství".

Iniciativu kromě jiných kritizoval předseda německé biskupské konference biskup Georg Bätzing s tím, že bohoslužby nemají sloužit k církevněpolitickým demonstracím či protestním akcím. Na mnoha místech bylo na konci bohoslužby uděleno obecné požehnání, které podle italské agentury ACI Stampa výslovně zahrnovalo páry stejného pohlaví a jejich vztahy. Po obřadu kněží nabízeli i individuální formu. P. Burkhard Hose, který má na starosti pastoraci studentů ve Würzburgu, ve svém projevu během obřadu německé redakci agentury CNA potvrdil, že v minulosti dostalo mnoho lidí církevní požehnání „tajně“. Včerejší akce tak z jeho pohledu nebyla „protestní“, přestože být křesťanem „není nikdy apolitické“.

Podle zjištění agentury měla včerejší bohoslužba na každém místě odlišný program. Po přečtení evangelia zaznělo pár písní, liturgie se nekonala, zmiňují reportéři ACI Stampa.

zdroje: ACI Stampa, Kathpress, de.CNA

ilustrační foto: pixabay