Načerpat sílu z modlitby a porozumět bohoslužbě - začala škola liturgiky

Načerpat sílu z modlitby a porozumět bohoslužbě - začala škola liturgiky

Pořad v souvislostech


Letní škola liturgiky
Budeme vysílat

Aufori aneb odvážnému štěstí přeje
101. narozeniny Eleonory Schönborn
101. narozeniny Eleonory Schönborn
Vysílali jsme


Aufori aneb odvážnému štěstí přeje

AKCE K

AKCE K
Audioarchiv

V želivském klášteře začíná Letní škola liturgiky, tentokrát se zaměřením na svátosti manželství a kněžství. Podle pořadatelů je cílem šestidenní akce "umožnit účastníkům načerpat sílu z modlitby církve a hlouběji porozumět tomu, jak žít svůj křest skrze svátosti manželství a kněžství ustanovené ke službě". 

Právě na zmíněné svátosti se zaměřuje program poté, co předchozí ročník cílil na svátosti křtu a eucharistie. "Řekl bych, že nejdůležitější je společná modlitba breviáře, ranních chval a nešpor, která se slaví hezčím způsobem, než si můžeme dopřát doma," zmínil důležitost zkušenosti s krásou liturgické modlitby P. Radek Tichý, jeden z organizátorů letní školy, jenž liturgiku vyučuje na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Spolu s ním přednášky v želivském klášteře vedou například brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul, kněží Petr Soukal, Jan Kotas, Pavel Kopeček či Tomáš Koumal nebo teoložka Kateřina Lachmanová. "Přednášky se věnují zmíněným dvěma svátostem a pak zde jsou semináře, které rozvíjejí to, co si řekneme o bohoslužbě. Když se mluví o manželství, tak také o tom, co si manželé mohou vzájemně poskytovat, jak jednat v krizi, a vysvětlujeme také jednotlivé aspekty toho svatebního obřadu," popsal Proglasu P. Radek Tichý.

Letní škole liturgiky se bude věnovat středeční (19. srpna 2020) Dopoledne s Proglasem - redaktor P. Jan Krbec od 9 hodin tuto akci představí v rozhovoru s P. Petrem Soukalem.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony