Muži se o víkendu setkají na hradě Hauenštejn

Muži se o víkendu setkají na hradě Hauenštejn
11. ledna 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

"Kolem ohně" je název setkání, které se výhradně pro muže bude konat o víkendu v Horním hradě Hauenštejn v Krušných horách. Čekají je výlety do přírody, možnost společenství, osobních rozhovorů, ztišení i modlitby. A také biblické vyučování, které mimo jiné povede americký pastor Ken Wilson.

„Ken do Česka jezdí více než 15 let. Působil tu na pozici účastníka v English campech, a pracuje také v oblasti psychologie. Je jedním z učitelů amerického psychologa Larryho Crabba, který se zabývá mužskou spiritualitou. Právě i práce Kena Wilsona potom inspirovaly Crabba při psaní dalších knih, ve kterých se věnuje právě mužské spiritualitě,“ uvedl ve vysílání Proglasu jeden z organizátorů blížícího se víkendu zamýšleného pro muže Lukáš Pokorný. Z knih Larryho Crabba, které vyšly v češtině, uveďme tituly Adamovo mlčení z roku 1998, anebo Když Boží cesty nedávají smysl, která vyšla v roce 2020.

Na víkendové setkání v Horním Hradě Hauenštejn v Krušných horách je stále možné se přihlásit na stránkách akce Kolem ohně.

Celý rozhovor o víkendovém setkání Kolem ohně, který vedla Štěpánka Minárová, si můžete poslechnout ze záznamu.

NyníPísně
Píseň: Mamka ožením sa (2022); Interpret: Trojka Zuzany Homolovej; Album: Trojka Zuzany Homolovej: Šak je to láska zlá
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud