Milosrdný Samaritán inspiroval program ekumenického setkání v Orlové

Milosrdný Samaritán inspiroval program ekumenického setkání v Orlové

Orlová na Karvinsku se stala centrem seminářů, workshopů i bohoslužeb a koncertů pro mladé, starší i rodiny s dětmi – začal totiž SAM. Proglasu ho představila koordinátorka Joanna Kubica.

"Toto setkání je určeno všem lidem, kteří jsou otevřeni novému, chtějí se setkávat navzájem a navzájem se inspirovat. Je otevřeno všem bez rozdílu vyznání," zdůraznila J. Kubica s tím, že SAM pořádají křesťané z různých církví. "Máme tady během SAMu několik bohoslužeb, kazatelé jsou z různých církví i semináře vedou lidé z několika denominací," upřesnila. Letos podtitul SAMu zní Samaritán. "Nechali jsme se inspirovat příběhem z Bible o milosrdném Samaritánovi, který vlastně, ač byl ostatními pohrdán, zachoval se velice šlechetně a pomohl druhému v nouzi. Bude to tedy trošku o pomáhání, trošku o předsudcích nebo menšinách a mnoha dalších tématech, ale linka bude tato," přiblížila koordinátorka.

SAM podle Joanny Kubicy vznikl před 23 lety a název tehdy znamenal zkratku Setkání Alternativní Mládeže, což se časem posunulo: "Je to už setkání mezigenerační, ale název – zkratka – je zažitý, tak jsme si ji ponechali. V programu vybíráme témata, slova začínající na SAM a ještě stále v tom pokračujeme, i když je to 23. ročník a slov ubývá."

Programu je možné se zúčastnit i na poslední chvíli, podrobnosti najdete na webu samorlova.cz nebo na facebooku. Celý rozhovor, v němž Joanna Kubica detailněji představuje program a hosty, si můžete poslechnout. Vedl jej moderátor Milan Šoba:

NyníPísně
Píseň: Zbliżam się w pokorze (2002); Interpret: Schola i bracia dominikanie Kraków; Album: Dominikanie Kraków: Sławcie usta
21:30Čtení na pokračování
22:00Radioreport
22:30Živý růženec (bolestný)
23:10Duchovní hudba
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba