Měli bychom se za prezidenta modlit, upozorňují biskupové v USA

Měli bychom se za prezidenta modlit, upozorňují biskupové v USA
5. října 2020 Události Autor: Eva Svobodová

Američtí katoličtí biskupové vyzývají věřící k modlitbám za uzdravení prezidenta Donalda Trumpa a jeho ženy Melanie, kteří v pátek oznámili pozitivní výsledek testu na koronavirus. 

Předseda amerického episkopátu arcibiskup José Gómez z Los Angeles veřejně oznámil, že se za Trumpovy modlí a prosí Boha, aby jim dopřál plné uzdravení. Podobné prohlášení vydali podle Catholic News Agency i další biskupové USA na sociálních sítích. Kardinál Blase Cupich z Chicaga na svém twitteru napsal, že Trumpovo onemocnění je připomínkou zranitelnosti každého člověka a také naší vzájemné odpovědnosti jeden za druhého.

K nemoci amerického prezidenta se v těchto dnech vyjádřil také německý kardinál Gerhard Ludwig Müller, emeritní prefekt Kongregace pro nauku víry. V rozhovoru pro portál kath.net varoval, že katolík, který má z Trumpova stavu "škodolibou radost, by se měl co nejrychleji ve zpovědi vyznat z těžkého hříchu proti lásce“. Podle dnešního oficiálního vyjádření Bílého domu se zdravotní stav Donalda Trumpa v noci na pondělí nadále zlepšoval. Jeho administrativa tak věří, že prezident brzy opustí nemocnici a vrátí se ke svému obvyklému pracovnímu rozvrhu.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony