Maltézská pomoc pokračuje v činnosti i v době pandemie

Maltézská pomoc pokračuje s pomocí i v době pandemie

Aktuální protipandemická opatření dopadají na různé rodiny různým způsobem. V případě, že se rodina ocitne v jakkoli tíživé situaci, může zdarma vyhledat podporu – na Olomoucku a Přerovsku ji poskytuje organizace Maltézská pomoc. Její tiskový mluvčí Karel Čapka byl hostem vysílání Proglasu.

"Rodinám poskytujeme různé poradenství, pomáháme se všemožnými problémy a obtížemi se kterými se potýkají. Pomůžeme s jejich finanční situací, máme základní dluhové poradenství, pomůžeme při vyřizování sociálních dávek a při spolupráci s nadacemi," uvedl Čapka. Maltézská pomoc podle něj lidem pomáhá i s hledáním bydlení, při snaze o udržení  zaměstnání a mnoho dalšího. "Celkově se snažíme rodině pomoci v tíživé situaci, nasměrovat je tak, aby se z problémů dokázali co nejrychleji dostat."

Konkrétním příkladem je podle Čapka případ svobodné matky Aleny. Tu před nedávnem opustil přítel a kvůli covidu přišla i o práci. S prosbou o podporu se proto obrátila na Maltézskou pomoc."Rodině jsme pomohli sestavit i rozpočet na další měsíce bez toho, aby byly závislé na nadacích a aby byly s financemi vycházet tak, aby byly zajištěny jejich základní životní potřeby," uvedl Čapka. Paní Alenu to podle něj "postavilo na nohy" a nyní proto žije život s nadějí na lepší budoucnost.

Více informací o činnosti Maltérské pomoci naleznete kliknutím na její webové stránky.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony