Letošní bude víc o emocích a zážitcích, slibují pořadatelé Sjezdu (nejen) evangelické mládeže

Letošní bude víc o emocích a zážitcích, slibují pořadatelé Sjezdu (nejen) evangelické mládeže
23. září 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Ve víru víry tak zní motto Sjezdu (nejen) evangelické mládeže, který dnes začal v Ostravě. Kryštofa Sojky za organizátory z Českobratrské církve evangelické (ČCE) jsme se zeptali, jak a proč je volili i na momentální atmosféru akce.

„Při přípravách jsme vycházeli ze zpětné vazby z předchozího ročníku a od účastníků jsme zjistili, jaká témata je zajímají. Následně jsme si tři z nich rozpracovali do větších detailů a následně vybrali právě téma různosti prožívání víry, které jsme posléze zaobalili do toho názvu Ve víru víry,“ vysvětlil referent pro mládež ČCE Sojka. 

Na hlavní sobotní program se chystají stovky zájemců z celého Česka. Farářka Saša Jacobea bude vyprávět o zážitcích, cestách a objevech na cestě víry. Mezi dalšími přednášejícími jsou historička Marie Koldinská, která otevře téma hybridních a informačních válek, a novinář Vojtěch Boháč. Ten povede debatu nad dokumentárním filmem Vítr, slunce, revoluce. Mimo přednášky je harmonogram plný různých workshopů, duchovních zastavení, ale i sportovního a kulturního vyžití. „Programy se primárně zaměřují na mluvení o víře, také uslyšíme svědectví, vyzkoušíme si meditace... zkrátka to bude letos oproti jiným ročníkům trochu více zaměřené na prožitek,“ předeslal Kryštof Sojka.

Sjezdu (nejen) evangelické mládeže se pravidelně účastní několik set evangelíků z celé republiky, lidem jiných vyznání i těm, kteří se k víře nehlásí, jsou přitom podle organizátorů dveře otevřené.

Celý rozhovor, který vedla Jitka Ingrová, si můžete poslechnout ze záznamu: