Komplex broumovských kostelů usiluje o titul národní kulturní památky

Komplex broumovských kostelů usiluje o titul národní kulturní památky

Pořad v souvislostech


Poutní místa
Budeme vysílat

Jan Palach
Dopoledne s Proglasem
Dopoledne s Proglasem
Vysílali jsme

Jan Palach
Dopoledne s Proglasem
Dopoledne s Proglasem
Audioarchiv

O prohlášení národní kulturní památkou usiluje deset broumovských kostelů na Náchodsku. Soubor barokních chrámů, které na začátku 18. století postavili architekti Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové, je fenoménem, který na Broumovsko láká řadu tuzemských i zahraničních turistů. V Dopoledni s Proglasem jsme hovořili s Kateřinou Churtajevou, vedoucí Odboru kultury a památkové péče na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje.

Duchovní a kulturní náboj na Broumovsku je v poslední době opravdu silný. Je to i díky spolupráci neziskových organizací, kraje a jednotlivců v oblasti,“ řekla Proglasu Kateřina Churtajeva, která ocenila propojení řady aktérů, již region proměňují v  atraktivní místo České republiky. Podle ní je Broumovsko jedinečným fenoménem především díky spojení víry, kultury a cestovního ruchu.

Královéhradecký kraj nyní čeká na vyjádření od Ministerstva kultury. Kateřina Churtajeva spolu s krajem doufá v pozitivní odpověď. Ve vysílání Proglasu také prozradila plán přihlásit město Broumov do soutěže Evropské město kultury.

foto: Jan Záliš

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony