Rumburk: výstava Život kostelů Broumovska

Rumburk: výstava Život kostelů Broumovska
31. března 2015 Archiv článků public Autor: Pavel Chaloupka

V ambitech Lorety Rumburk se s počátkem nové turistické sezóny v Českém Švýcarsku otevře výstava "Život kostelů Broumovska". Fotografie Jana Záliše, dokumentující skupinu deseti kostelů na Broumovsku, která je spjatá s činností barokního stavitele Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce Dientzenhofera, zde budou k vidění od čtvrtka (2.4.). Vernisáž je připravena na 17. hodinu.

Více než stovka barevných fotografií Jana Záliše představuje deset barokních kostelů na Broumovsku. V Loretě Rumburk bude výstava o nadčasové kráse i současné podobě sakrální architektury k vidění od 2. 4. do 30. 5. 2015.

V křížové chodbě si ji můžete prohlédnout od úterý do soboty, od 10.00 do 17.00 h. Součástí prezentace architektury Broumovska v Loretě Rumburk je promítané pásmo fotografií a výpravná publikace „Broumovsko objektivem Jana Záliše. Krajina architektury architektura krajiny“ z roku 2013.

Na výstavě se podrobně představují tyto kostely: Kostel sv. Máří Magdaleny v Božanově, kostel sv. Václava v Broumově, kostel Všech svatých v Heřmánkovicích, kaple Panny Marie na Hvězdě, kostel sv. Jiří a sv. Martina v Martínkovicích, kostel sv. Barbory v Otovicích, kostel sv. Jakuba Většího v Ruprechticích, kostel sv. Markéty v Šonově, kostel sv. Michaela archanděla ve Vernéřovicích a kostel sv. Anny ve Vižňově.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Sára byla devadesát let stará (1976); Autor: Pärt Arvo; Sóla: Leonard Sarah - soprán, Covey-Crump Rogers, Potter John - tenor, Bowers Christopher - varhany
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony