Koláč pro hospic vybral na péči pro nemocné přes 1,2 milionu korun

Koláč pro hospic vybral na péči pro nemocné přes 1,2 milionu korun
15. října 2020 Události Autor: Dominik Číž

Diecézní charita Brno pořádala minulou středu sbírku a osvětovou akci Koláč pro hospic, jejíž výtěžek poputuje na podporu domácí hospicové péče, která pomáhá nevyléčitelně nemocným strávit poslední okamžiky s blízkými lidmi v prostředí, kde prožili svůj život.

Koláč pro hospic uspořádala Charita už podevatenácté. Celkem pracovníci a dobrovolníci Charity vybrali 1 267 547 korun. Získané peníze Charita využije na rozvoj hospicové péče, nákup zdravotnického materiálu a léčiv. „Velmi si vážíme podpory a příspěvků věnovaných sbírce Koláč pro hospic a všem lidem srdečně děkujeme. Tato tradiční akce je pro nás i potvrzením toho, že roste zájem o domácí hospicové služby, které Charita poskytuje umírajícím v celém Jihomoravském kraji a části Vysočiny,“ napsal v tiskové zprávě ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Podle zprávy také výtěžek ze sbírky oproti loňskému roku vzrostl o 158 462 korun. Dárcům pracovníci Charity rozdali na 4 tisíce koláčů. Odměnou jim byl také speciální video-recept přední amatérské pekařky Petry Burianové.

Zdroj: kolacprohospic.cz

 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony