Knihkupci zaznamenali zvýšenou poptávku po duchovní literatuře

Američané zaznamenali zvýšený prodej duchovní literatury v loňském roce
25. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

O zvýšeném zájmu po duchovní literatuře a potažmo koupi Bible ve Spojených státech amerických v uplynulém roce informuje web Křesťan dnes. 

Vychází z dat amerického nakladatelství Lifeway Christian Resources, které tento trend dává do souvislosti s potřebou hledat naději v těžkých dobách. Podobnou tendenci Proglasu potvrdil i ředitel České biblické společnosti Pavel Novák.

„Zájem o Bible a duchovní literaturu nezaznamenal v roce 2020 propad, ba naopak se na nás obracelo víc lidí. Přestože byli zavření distributoři a knihkupci, koneckonců i prodejna Domu Bible, tak na prodeji Biblí za celý rok se to neprojevilo vůbec,“ potvrdil Proglasu ředitel Novák. To se děje navzdory všeobecně očekávanému poklesu v tržbách. „Ta čísla měla padat. A to, že nepadala, znamená spíše zvýšený zájem z hlediska prodejů,“ řekl Pavel Novák, který mimo jiné upozornil i na to, že v loňském roce zaznamenali enormní počet lidí, kteří se na ně obrátili vůbec poprvé.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony