Je tu tolik dobrých lidí, poděkovali čínští křesťané za podporu

5. dubna 2018 Události Autor: Filip Breindl

„Díky vám nejsme osamělí a díky vám se snadno nevzdáme,“ napsali čínští křesťané usilující o azyl v České republice v dopisu, jehož znění zveřejnila Českobratrská církev evangelická na svém webu.

"Před dvěma lety jsme přijeli do ČR s touhou po demokracii a svobodě, přitom jsme taky v této touze cítili zmatek a strach z neznámé země. Děkujeme Bohu za jeho ochranu, je tu tolik dobrých lidí, kteří nás podporují a usilují se, abychom necítili, že žijeme na neznámém místě. Zima v České republice je chladnější a delší, ale váš zájem a vaše pomoc jako paprsek jasného slunce září na naše srdce, abychom se tak cítili tepleji," napsali asijští běženci vyjadřující vděk za podporu projevenou poté, co ministerstvo vnitra zamítlo žádost většiny z nich o mezinárodní ochranu v naší zemi. Proti tomuto rozhodnutí podali Číňané stížnost k soudu. V listu děkují za právní pomoc, petiční akce i modlitby.

"Jedna z našich sester je takovým jejich důvěrníkem a říkala, že byli moc rádi, že se lidé v jejich prospěch ozývají," uvedl farář evangelického sboru v Libčicích nad Vltavou u Prahy Tomáš Cejp, kam docházejí čtyři čínské ženy. "Oceňují, že se mohly účastnit bohoslužeb a jsou s námi v modlitbách a liturgii, ve které třeba nerozumí úplně všemu, ani kázání nerozumí dobře. Učí se, nějak se chytají, ale především si rozumíme duchem. Když už všechno vypadá špatně, tahle lidská stránka vypadá velmi dobře," popsal Tomáš Cejp. Celý rozhovor s ním uvedeme v pátečním pořadu Všimli jsme si (6. dubna 2018 od 16 hodin, repríza o den později v 11.05).

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony