ČBK vyzývá k modlitbám za čínské křesťany, kteří v ČR žádají o azyl

8. března 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Česká biskupská konference vyzvala ke spravedlivému vyřešení situace skupiny čínských křesťanů, kteří žádají v České republice o azyl. Vyzvali věřící, aby se za ně při nedělních bohoslužbách modlili.

"Výsledek procesu a další osudy těchto lidí nám nejsou lhostejné, a proto apelujeme na spravedlivé vyřešení jejich situace zhoršované nejistotou a obavami. Jsme vděčni za ty, kterým byl azyl udělen, protože dostali naději na život ve svobodné společnosti. Taktéž věříme ve spravedlivý přezkum rozhodnutí o neudělení azylu větší části těchto žadatelů," uvedla v prohlášení Česká biskupská konference.

V České republice požádalo v roce 2016 několik desítek čínských křesťanů o azyl. Nyní se rozhoduje o jejich další budoucnosti u nás.

„Doufáme, že bude nalezeno dobré řešení pro další život lidí, kteří se ocitli ve velmi složité životní situaci. V případě, že k tomu budeme moci nějak přispět, jsme připraveni“, uvádí dále biskupové v prohlášení.

Biskupové vyzývají, aby se na tento úmysl pamatovalo zvláště při všech mších svatých o 4. neděli postní, tedy 11. března 2018. Pro tento účel přidali text zvláštní přímluvy. „Pane, buď oporou skupině čínských křesťanů, kteří v ČR požádali o azyl, a nyní se rozhoduje o jejich další budoucnosti. Nechť se jim dostane spravedlivého vyřešení jejich situace.“

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony