„Je tu srdíčko“, říkají o nově otevřené ZŠ speciální v Neratově

„Je tu srdíčko“, říkají o nově otevřené ZŠ speciální v Neratově
1. září 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

V nové budově dnes školní rok zahájily děti ze základní školy speciální zřizované Sdružením Neratov. Školní zařízení určené dětem s mentálním a kombinovaným postižením se letos po šesti letech svého fungování rozšířilo o čtvrtou třídu. Maximálně tak školu nyní může navštěvovat 24 žáků.

O tom, jakou zpětnou vazbu dostali tamní zaměstnanci od rodičů žáků, mluvila jedna z pedagožek základní školy speciální v Neratově: „Rodiče i děti, když vešli do této naší nové školy, tak říkali, jak z nich veškeré stresy a starosti, které prožívali, doslova opadly.“ Mluvili o příjemném prostředí a o svých pocitech. „V nové škole se žáci cítí dobře a dýchá tu na ně pozitivní energie.“ Těmito a podobnými slovy popisovali rodiče a studenti dojmy prvního školního dne v nové škole. Pedagožka Lucie Podzemská vzkázala jednu konkrétní chválu, že „opravdu cítí, že tady je to srdce.“ A dodala vysvětlení o tom, s jakým nasazením stavba školy probíhala. „Já věřím, že tady srdce opravdu je. Během roku a půl se postavila škola a opravdu na tom pracovali lidi dnem i nocí. Museli do toho to srdíčko vložit,“ uzavírá Podzemská.

Prostory, které si škola Neratov doposud pronajímala od obce Bartošovice, už nevyhovovala aktuálním potřebám. Nová bezbariérová budova dětem nyní kromě prostornějších tříd a družiny také nabízí místo určené pro logopedii a další terapie. Součástí je také několik pokojů, které budou v budoucnu moci využívat rodiny dětí s handicapem jako odlehčovací službu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony