Jaké dary dostal Svatý otec v roce 2020

Jaké dary dostal Svatý otec v roce 2020
31. prosince 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Na závěr roku 2020 přinesl server Rome Reports video-přehled těch nejpozoruhodnějších darů, které letos papež František obdržel od světových lídrů a dalších svých hostů.

Například jeho krajan a nový argentinský prezident Alberto Fernández mu předal knihu o kavárnách v Buenos Aires a látku ručně utkanou lidmi s postižením.

Podobu darů v roce 2020 ovlivnila ale také pandemie koronaviru. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová tak Vatikánu věnovala tisíce koronavirových testů. Kromě toho Petrovu nástupci předala také moderně pojatý obraz Panny Marie Bolestné, patronky Slovenské republiky. 

Papež se rovněž setkal se čtyřmi italskými sestrami, které všechny pracují jako zdravotní sestřičky. Ty mu předaly svoje pracovní uniformy a také takzvanou krabici slz, ve které během pandemie koronaviru shromáždily příběhy pacientů a zdravotníků. Své hosty obdarovává ale i Svatý otec. Obvykle jim předává růženec se svým emblémem, medaili připomínající aktuální rok jeho pontifikátu, sochu představující mír a soubor svých spisů.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie C dur opus 11 (1790) - Larghetto con motto.Affertuoso; Autor: Vranický Pavel; Dirigent: Gregor Bohumil; Soubor: Dvořákův komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět