Papež: Doufám, že z nynější zkoušky vyrostou pravdivější věřící

Papež: Doufám, že z nynější zkoušky vyrostou pravdivější věřící
30. října 2020 Události Autor: Filip Breindl

Jako "dny velké nejistoty" prožívá papež František dobu poznamenanou druhou vlnou pandemie koronaviru. V rozhovoru pro italskou agenturu Adnkronos řekl, že se hodně modlí a snaží se být duchovně nablízku těm, kteří trpí.

"Modlím se s těmi, kteří pomáhají lidem souženým nejen ze zdravotních důvodů," uvedl papež. Prohlásil také, že s nepříjemnými pocity vnímal zprávy o tom, jak věřícím chyběla návštěva kostela, na kterou byli zvyklí. František k tomu řekl, že do společenství věřících by měl zvát Duch svatý, nikoli zvyk. Dodal, že doufá v růst pravdivějších a autentičtějších věřících po těžké zkoušce koronavirové pandemie.

V rozhovoru také uvedl, že chce v církvi vymýtit korupci, ale uvědomuje si, že tento problém provází lidstvo po staletí. "Korupce bohužel probíhá v cyklech. Opakuje se. Přijde někdo, kdo věci napraví, ale začne to znovu, dokud nepřijde někdo další, kdo ukončí tuto zvrhlost," řekl papež František. "Vím, že to (boj s korupcí) musím udělat. Byl jsem k tomu povolán, ale jen Pán může posoudit, zda jsem to udělal dobře či nikoliv. Upřímně, nejsem velký optimista," uzavřel římský biskup. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony