Izraelský prezident vyzdvihl význam přítomnosti křesťanů ve Svaté zemi

Izraelský prezident vyzdvihl význam přítomnosti křesťanů ve Svaté zemi
30. prosince 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Představitele křesťanských církví ve Svaté zemi přijal na tradiční recepci u příležitosti konce roku izraelský prezident Jicchak Herzog. "Komunita křesťanů je darem pro izraelský lid," řekl mimo jiné a vyzval při tom k partnerství mezi jednotlivými náboženstvími Blízkého východu.

Setkání v prezidentském sídle v Jeruzalémě se zúčastnili také františkánský kustod Svaté země Francesco Patton či latinský patriarcha jeruzalémský, arcibiskup Pierbattista Pizzaballa. Herzog, který nastoupil do úřadu v červenci, se zavázal zachovat svobodu vyznání pro všechna v zemi existující náboženství. Na novoroční recepci uvedl, že přítomnost různých denominací je pro zemi přínosem.

Křesťanští představitelé nicméně nedávno veřejně poukázali na útoky na křesťany v Izraeli ze strany některých radikálních skupin. Izraelské ministerstvo zahraničí ale obvinění označilo za nepodložená. Zastoupení křesťanů v populaci Svaté země klesá, Izrael ale odmítá, že by se dělo jejich cílené vyhánění, a poukázal na horší situaci v jiných zemích Blízkého východu.

zdroj: Kathpress

NyníMše svatá
Skladba: Fantasie G-dur pro varhany BWV 572 (ca 1705/06 Arnstadt); Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Koopman Ton - varhany
18:35Hudební zastavení
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony