Hýbejte se za dobrou věc

Hýbejte se za dobrou věc
14. listopadu 2020 Události Autor: Eva Svobodová

Františkolázeňská 24hodinovka aneb kilometry pro hospic sv. Jiří v Chebu je sportovně-společensko-benefiční akce, která se koná tradičně kolem 17. listopadu. Letos se kvůli koronaviru pořádá formou individuálního běhu, jízdy na kole či chůze. Po registraci a zaplacení startovného, jehož výtěžek jde na činnost hospice, se lze zapojit ještě tuto neděli.

Kvůli omezení večerního vycházení museli pořadatelé zrušit čtyřiadvacetihodinový průběh jiných ročníků. Startovat se může od 7 hodin ráno až do 21 hodin večer. Ředitelka chebského hospice sv. Jiří Alena Votavová přiblížila podstatu akce: „Registrace ještě běží, lidé se mohou stále registrovat jak k běhu, tak chůzi či jízdě na kole. Jde o to být spolu aspoň takto virtuálně a podpořit služby hospice.

Ohledně toho, co zájemce musí pro účast udělat, ředitelka vysvětlila: „Podívejte se na naše webové stránky 24beh.cz, kde vyplníte registrační formulář a půjdete se proběhnout nebo projít. Pak zaregistrujete své uběhnuté nebo ušlé kilometry do formuláře, který je také na webu, a my vám za to pošleme medaili a diplom. Pokud byste s námi chtěli sdílet fotografie, záznam z výkonu nebo své dojmy, pak budeme rádi, když to uděláte ve fb události.“

A na co přesně výtěžek ze startovného poputuje? „Peníze budeme používat na činnost mobilní hospicové péče na Chebsku. Letos nás jako všechny zasáhl koronavirus i po finanční stránce a budeme rádi, když se nám i za pomoci Františkolázeňské 24hodinovky povede zvládnout koronakrizi, abychom mohli poskytovat služby hospice dál,“ vysvětlila A. Votavová.

 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony