Začít malým dobrým skutkem - Proglas uspořádal benefici pro ženy s dětmi v tísni

Začít malým dobrým skutkem - Proglas uspořádal benefici pro ženy s dětmi v tísni
5. října 2019 Události Autor: Filip Breindl

Dětský zpěv se nese místnostmi a chodbami, které jsou obvykle o víkendu docela tiché. Prostory Radia Proglas zaplnili účastníci rodinného benefičního odpoledne uspořádaného ve spolupráci s organizací Na počátku, která se stará o těhotné ženy či matky v tísni.

Děti se zapojily do soutěží, z nichž si mohly odnést třeba pomalovaný obličej, na programu je také koncert a bazárek oblečení a dalších věcí pro děti. Kvůli nepřízni počasí se akce nemohla konat venku, hodinové vysílání živého studia tak proběhlo v jedné z nahrávacích místností. "Spolupracuji s křesťanskými podnikateli a ve sdružení Kompas jsme se chtěli zaměřit na nějaké sociální téma. Zrodil se nápad zaměřit se na matky v tísni, pak se konkretizoval na matky samoživitelky. Spojili jsme se s obecně prospěšnou společností Na počátku a vymysleli jsme tuto benefici, kterou zároveň zahajujeme kampaň spojenou s podzimní částí našeho cyklu Bez obav? věnovaného právě této skupině potřebných lidí," vysvětluje Marek Chvátal, fundraiser Proglasu a tvůrce zmíněného rozhlasového cyklu.

Výtěžek akce, na které se podíleli pracovníci Proglasu například přípravou občerstvení, získá organizace Na počátku. "Naším hlavním posláním je chránit a rozvíjet lidský život. Toto poslání uskutečňujeme podporou a pomocí těhotným ženám a maminkám s dětmi, které jsou v tíživé životní situaci. Provozujeme tři sociální služby - poradnu Na počátku, která je v Brně, a pak dva azylové domy, které jsou mimo Brno a mají utajenou adresu, protože přijímáme i oběti domácího násilí," přibližuje ředitelka obecně prospěšné společnosti Eva Vondráková s tím, že novou aktivitou je také preventivní program pro školáky

Fotogalerie je k dispozici na facebooku nebo v galerii fotografů z organizace Člověk a víra.

EDIT: Během akce se dle zprávy na podporu organizace Na počátku vybralo přes 22 tisíc Kč. DĚKUJEME!

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony