Hnutí fokoláre pořádá setkání mladých se zájmem o ekonomiku

24. srpna 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Mladí podnikatelé a vysokoškolští studenti z evropských zemí, z Jižní Koreje či z Indie se ode dneška do pátku budou v Praze vzdělávat na 4. letní škole. Tu u nás poprvé pořádá Hnutí fokoláre v rámci svého projektu Ekonomika společenství.

Přednášky profesorů ekonomie, diskuze či podnikatelské, výzkumné a komunikační workshopy jsou zaměřené na propojení křesťanských a etických hodnot s ekonomikou  a podnikáním. "Loni pracovala jedna skupina na byznys plánu účastníka z Argentiny, ten projekt se potom realizoval. Bylo to spojení vinařství a pohostinství," řekla jedna z organizátorek Lída Barborková. Podle ní závisí na účastnících, jestli se něco podobného povede také letos.

Veřejnost se v rámci školy může zúčastnit diskuzního večera s názvem "Člověk a svět ekonomiky" s českým ekonomem Tomášem Sedláčkem a profesorem římské univerzity Luiginem Brunim. "Téma se na první pohled může zdát velmi široké, budeme se ale snažit, aby diskuze byla praktická," uvedla Barborková. Zájemci o akci, která se uskuteční 26. srpna od půl šesté na Podnikohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze, se mohou registrovat webových stránkách Ekonomiky společenství.

Ekonomika společenství je mezinárodní projekt, který chce vymýtit chudobu a sociální nespravedlnost ve světě, snaží se o to například vytvářením nových pracovních míst. Vznikl v květnu 1991 z podnětu zakladatelky Hnutí fokoláre Chiary Lubichové. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony