Hlavním tématem shromáždění Italské biskupské konference je synodální cesta

Hlavním tématem shromáždění Italské biskupské konference je synodální cesta
23. listopadu 2021 Události Autor: Jana Kuklová

V Římě v těchto dnech probíhá 75. shromáždění Italské biskupské konference. 

Událost včera odpoledne zahájil papež František, který se soukromě setkal s italskými biskupy. Svatý otec jim při této příležitosti rozdal vyobrazení Dobrého pastýře s nápisem "Blahoslavenství biskupa”. 

Hlavním tématem právě probíhajícího setkání je synodální cesta italské církve. Generální sekretář biskupské synody kardinál Mario Grech dnes přednesl zprávu o dosavadním průběhu synody. V ní zdůraznil důležitost vyzrávání synodálního stylu a toho si uvědomit, že církev tvoří Boží lid, který spolu a vědomě kráčí ke společnému cíli. Kardinál také uvedl, že výsledkem první etapy synodálního procesu by mělo být přesvědčení, že život církve začíná nasloucháním. 

Účastníci setkání budou také diskutovat o uplatňování nedávné reformy VI. knihy Kodexu kanonického práva, která zavádí nové sankce za různé přečiny včetně pedofilie. Pracovat budou také na úpravě směrnic pro italské bohoslovecké semináře. 

Zdroj: Vatican News, www.synod.va

NyníPísně
Píseň: Tatíček už ležá (2021); Interpret: Friedl Marian - zpěv, Bjaček Vlastimil - gajdy; Album: Bjaček Vlastimil: Ruky na dudách
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony