Fotografická výstava představuje Kutnou Horu zblízka

Fotografická výstava představuje Kutnou Horu zblízka
31. července 2020 Události Autor: Jana Kuklová

U příležitosti 25 let od zápisu Kutné Hory na seznam světového dědictví Unesco [unesko] uspořádala tamní farnost v katedrále Nanebevzetí Panny Marie fotografickou výstavu zobrazující detaily místní architektury. 

Autorem souboru černobílých záběrů nazvaných Kutná Hora zblízka je fotograf Jiří Podrazil. Ve svém díle zachycuje především méně známé pohledy na kutnohorské stavby. “Když se mluví o výstavě fotografií Kutné Hory, většina lidí si představí barevné fotografie chrámu svaté Barbory nebo katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Ale tato výstava je jiná. A to ne jenom proto, že fotografie jsou černobílé. Především jde o odlišnou kompozici a použitý minimalismus. Navíc, Jiří Podrazil fotí architektonické detaily tak, že i pro místní obyvatele je obtížné rozpoznat, o jakou památku se jedná. O to víc si ale musí návštěvník vystavené fotografie prohlížet; o to víc nad nimi musí přemýšlet a o to víc zůstává jejich prohlížením zaujat,” popisuje povahu výstavy mluvčí kutnohorské farnosti Radka Krejčí.

Fotograf Jiří Podrazil navíc výstavu Kutná Hora zblízka doprovodil drobným herním prvkem: “Každý návštěvník si u vstupu do expozice může vzít kartičku nazvanou Znám Kutnou Horu zblízka a u každé fotografie na ní tipovat, jakou památku záběr zobrazuje. Na konec si může podle šablony zkontrolovat, nakolik se trefil. Možná hodně lidí zjistí, že vnímáme především celek daných budov, ale občas nám unikají určité detaily,” říká Radka Krejčí a dodává: “I já jsem si myslela, že město, ve kterém žiji znám hodně dobře a přesto jsem se v této hře dvakrát spletla.”

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony