V kněžském fotbalovém klání znovu zvítězil tým Čech

25. září 2017 Události Autor: Filip Breindl

Obec Pyšel na Vysočině dnes hostila další z fotbalových zápasů kněžských výběrů Moravy a Čech. Hosté ze západní části republiky vyhráli 4:1 a navázali tak na svou jarní vysokou výhru 9:2, které dosáhli na domácím hřišti v Sedleci-Prčici.

"Morava bude mít šanci vrátit porážku na konci května v roce 2018 v Českém Brodě," reagoval na Facebooku hlavní armádní kaplan Jaroslav Knichal, který navzdory svému současnému působišti v Praze nastupuje za tým rodné Moravy a bývá jeho výraznou postavou. Tentokrát se gólově neprosadil, jedinou branku domácích zaznamenal Jan Kotík z Brna-Řečkovic, který odpověděl na úvodní přesnou trefu Martina Sklenáře z Kolína. Ten je v poslední době nejlepším střelcem kněžských duelů a potvrdil to i dnes, když ještě do přestávky stihl završit hattrick a stanovil poločasové skóre 3:1. Ve druhé půli se trefil ještě nováček českého týmu, novokněz královéhradecké diecéze Jan Pitřinec. "Moravští kněží se pak snažili s výsledkem něco udělat, nastřelili břevno a vytvořili si několik šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. Čechy tak relativně pohodlně dokráčely k vítězství 4:1," popsal závěr zápasu kolega Luděk Strašák.