Filipíny si letos připomínají 500 let křesťanské víry v zemi

Filipíny si letos připomínají 500 let křesťanské víry v zemi
13. března 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Pět set let křesťanství ve své zemi si letos připomínají Filipíňané. Zítra, v neděli 14. března, bude za tento tichomořský ostrovní stát sloužit papež František mši svatou v bazilice svatého Petra ve Vatikánu.

Touto bohoslužbou tak oficiálně započnou oslavy pětisetleté existence křesťanství od doby, kdy se v roce 1521, přesněji 16. března toho roku, doplavil Fernao de Magalhaes se španělskou koloniální výpravou do "Východní Indie", dnešních Filipín. Předpokládá se, že během této doby se první mše na filipínské půdě slavila 31. března 1521 na ostrůvku Limasawa. Křesťanskou komunitu pak pravděpodobně založilo asi 800 prvních pokřtěných. Na letošní oslavy víry v zemi, která má ve svém mottu slova "Pro Boha, lid, přírodu a stát," se Filipíňané připravovali 9 let.

Zdroj: Vatican News

Foto: archiv

 

NyníKoncert komorní hudby
Skladba: Partita č. 2 d moll pro sólové housle, BWV 1004 - Giga; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Čepický Leoš (housle)
22:30Tip týdne
23:25Písně
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál
00:05Hitparáda

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony