Fialová stužka upozorňuje na Světový den proti násilí na seniorech

Fialová stužka upozorňuje na Světový den proti násilí na seniorech
15. června 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Organizace Život 90 pořádá osvětovou akci a finanční sbírku na podporu seniorů a seniorek, kteří se stali oběťmi násilí.

Podle statistik Světové zdravotnické organizace se každý druhý člověk ve věku nad šedesát let setkal s určitým druhem násilí. Jde především o psychické a fyzické týrání, ale také o zanedbání péče. 

Na tento problém se snaží upozorňovat Světový den proti násilí na seniorech a seniorkách, který každoročně připadá na 15. červen. Při této příležitosti pracovníci organizace Život 90 rozdávají v ulicích českých měst kolemjdoucím fialové stužky. Upozorňují tak na seniory a seniorky, kteří se stali oběťmi násilí. 

Lidé se mohou také zapojit do on-line sbírky. Ta je k nalezení na webové adrese zivot90.cz/seniorum. Vybrané finance potom organizace využije na provoz služby Senior telefon. “Kromě této linky důvěry nabízíme také služby poradenského centra. Oběti ale i svědci násilí mohou rovněž navštívit naši právní poradnu, kde jim například můžeme pomoci s podáním trestního oznámení a poradíme, jakými způsoby se mohou bránit. V psychologickém centru se potom seniorům a seniorkám snažíme poskytnout psychologickou podporu,” popsala další druhy pomoci mediální specialistka organizace Život 90 Aneta Šebková.ilustrační

foto: pixabay