Emeritní indický arcibiskup Moras a 12 řeholních sester jsou nakaženi koronavirem

Emeritní indický arcibiskup Moras a 12 řeholních sester jsou nakaženi koronavirem
7. července 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Indie patří mezi státy s největším počtem zjištěných případů nákazy. Jak uvádí agentura Uca News, nevyhnuly se ani tamní katolické církvi.

Pracovníci tamější církevní lékařské fakulty potvrdili u arcibiskupa Bernarda Morase z Bangalore nákazu minulý pátek při rutinní prohlídce. Podle hlášení nemocnice je jeho stav stabilní. Emeritní arcibiskup několikrát navštívil Českou republiku, podílel se také na charitativní akci Adopce na dálku. Řeholní sestry pracovaly v církevní nemocnici v severovýchodním státě Assám. Státní úředníci nemocnici uzavřeli a přesunuli nakažené do vládního zařízení na léčbu. V oddělené části nemocnice se starají o psychicky nemocné pacienty. Pokračují tedy ve svém řeholním poslání pod dohledem zdravotníků. Indičtí biskupové vyzývají katolíky, aby se modlili za jejich uzdravení.

Od neděle je v Indii hlášených přibližně 700 000 případů Covid-19. Stát Assám zaznamenal přes 11 tisíc případů nákazy koronavirem. Více než 6,5 tisíce lidí se uzdravilo, zemřelo jich přibližně čtrnáct.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony