Do Brna míří dvě ceny SozialMarie

Do Brna míří dvě ceny SozialMarie
4. května 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Dva sociálně inovační projekty z Brna získaly prestižní ocenění SozialMarie. 

Jedná se o nejstarší cenu pro sociální inovace v Evropě. Z více než 250 inovací letos zvítězilo 15 projektů z pěti evropských zemí. Jedním z nich je program Symbios, který téměř dva roky v Brně zajišťuje Masarykova univerzita. 

Tento projekt umožňuje společné bydlení mladých dospělých z dětských domovů a vysokoškolských studentů. Zapojeno je do něj šestnáct účastníků, kteří žijí v osmi dvoupokojových bytech nedaleko středu Brna. 

Je to pro nás nepřímé potvrzení toho, že jsme šli správným směrem. Kromě této ceny máme ale těch potvrzení, že to nebyl špatný nápad, za poslední dva roky mnohem víc. Důležité pro nás totiž je především to, když vidíme, kam se posouvají zapojení studenti a mladí dospělí a vlastně i celá komunita kolem tohoto projektu,” popsal Proglasu dojmy ze získání prestižního ocenění odborný garant projektu Bohuslav Binka z katedry enviromentálních studií Masarykovy univerzity. Kromě toho také prozradil, že se projekt Symbios chystá rozšířit i do dalších měst.

Druhý brněnský projekt, který letos ocenění SozialMarie získal, organizuje Magistrát města Brna. Jeho záměrem je zvyšování interkulturní prostupnosti veřejných institucí.