Divadelníci o sbírce pro potřebné: Jsme zavaleni dobrou vůlí Brňanů

Divadelníci o sbírce pro potřebné: „Jsme zavaleni dobrou vůlí Brňanů“
1. dubna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Rozvážet věci pro rodiny v nouzi a matky samoživitelky začalo v rámci velikonoční sbírky brněnské Divadlo Husa na Provázku. Sbírku pořádá ve spolupráci s Diecézní charitou Brno, Armádou spásy a společností Na počátku. Lidé přinesli během druhé poloviny měsíce března trvanlivé potraviny, hygienické, školní a výtvarné potřeby.

„Ohlas sbírky, kterou jsme pořádali v Divadle Husa na Provázku, nás velice překvapil. Vlastně bych skoro řekl, že nám vyrazil dech,“ řekl organizátor o sbírce, do níž lidé přinesli i věci jen tak pro radost. „Jsme doslova zavaleni dobrou vůlí Brňanů. Jako divadlo nemáme samozřejmě všechny kontakty na konkrétní lidi, kteří by naši pomoc potřebovali. A proto spolupracujeme právě s Diecézní charitou Brno a s dalšími neziskovými společnostmi, které nám pomohly vytipovat konkrétní adresáty, ke kterým by mohla naše pomoc směřovat,“ uzavírá Martin Sedláček, dramaturg a organizátor Velikonoční potravinové sbírky.

Foto: pixabay

 

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Koncert číslo 3 pro violoncello a orchestr a moll, opus 5 (1819) - Larghetto; Autor: Kraft Mikuláš; Dirigent: Farkač Hynek; Sóla: Hošek Jiří - violoncello
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony