Děti budou kreslit Obrázek pro neznámého kamaráda

2. září 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Výtvarnou soutěž s výzvou nakreslit Obrázek pro neznámého kamaráda pořádá Ekumenická rada církví. Zapojit se mohou děti od předškoláků po mládež, za úkol mají vžít se do situace svých vrstevníků, kteří jsou v nebezpečí, například do uprchlíků.

Soutěžící musí použít pro svoji kresbu pastelky. Inspirace podle mluvčí Ekumenické rady církví Sandry Silné pochází z knihy amerického pastora Roberta Fulghuma. Ten uvažuje o tom, že na  světě existuje spousta obrázků nakreslených pastelkami.  Má je v podstatě každé dítě. Říká, že by bylo skvělé, kdyby se z letadel mohly vyhazovat jejich balíčky, děti by je chytaly a malovaly by. "Ten nápad pro děti u nás je následující: zkuste se vcítit, zkuste si představit, že byste ty pastelky neměli. A když je máte, tak je dar. Zkuste tím udělat radost někomu jinému," vzkázala Silná.  

Autoři oceněných prací se zúčastní slavnosti Modlitba za domov 2015. Letos poprvé se také budou díla mladých umělců dražit, výtěžek věnují organizátoři na dobročinné účely. "Vzhledem k aktuální situaci, která je kolem migrantů, chceme nějak hmatatelně pomoct," vysvětlila Silná.

Obrázky je možné posílat do pondělí 5. října na adresu Ekumenická rada církví v ČR, Donská 5, 100 00 Praha 10. Přesná pravidla soutěže naleznete na této stránce.

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Velká sonáta op. 85 - Andante molto sostenuto; Autor: Giuliani Mauro; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony